Hyalüronik Asit Dolgu Uygulamaları

Cildimizde Yaşlanmanın Etkileri ve Hyalüronik Asit Dolgu Uygulamaları

Cildimizin temel yapı taşı olan hyalüronik asit cildimizde bağ dokusunda bulunur ve yüksek su tutma kapasitesi sayesinde cildimizin canlı, parlak, sıkı, pürüzsüz ve nemli görünmesini sağlar. Yaşımız ilerledikçe cildimiz de yaşlanır ve cildimizde doğal olarak bulunan hyalüronik asit miktarı azalır. Buna bağlı ciltte ince çizgiler, kırışıklıklar,  katlanmalar gibi yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Zamanla cilt altı yağ dokusu da azalır ve aşağıya doğru yer değiştirir. Böylece cilt dolgunluğunu kaybeder ve sarkar. Yüzümüzde yumuşak dokuları tutan ve destekleyen kemik yapımız küçülür ve zayıflar. Bu da yüzümüzde daha düz alanlar oluşmasına ve sarkmış görünüme neden olur. Hyalüronik asit dolgu uygulamaları yıllar içerisinde yüzümüzde oluşan bu değişimlerin izlerini doğal bir şekilde silmek, yüze genç ve dinamik bir görünüm vermek amacıyla kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Hyalüronik asit dolgu uygulamaları çizgi ve kırışıklıkların doldurulması, yaşlanmanın en büyük etkilerinden hacim kaybını yerine konulması, yüzde yitirilen dokuların yeniden yapılandırılması, yüz hatlarının şekillendirilmesinde kullanılmaktadır.

Hyalüronik asit dolguları neden bu kadar popülerdir?

Vücudun doğal yapısında bulunan hyalüronik asit güvenlidir. Hyalüronik asit dolgular kısa sürede uygulanabilen, başarılı sonuçlar elde edilen, uygulama sonrası kişilerin sosyal hayatlarına hemen dönebilmelerini sağlayan minimal invaziv işlemler arasında yer almaktadır. Hyalüronik asit dolgu uygulamaları bu konuda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Hyalüronik Asit Dolgu Uygulamaları ile Doğal Görünümlü Sonuçlar

Bizi diğer insanlardan ayıran benzersiz özelliklerimiz aynı zamanda bizi güzel kılan unsurlardır. Hiçbir yüz birbirine benzemez.  Kişiye özel tedavi planı ile doğal görünümlü sonuçlar elde edilebilir ve böylece herkes özgünlüğünü  ve bireyselliğini koruyarak kendinin en iyi versiyonuna ulaşabilir.

Dudak Dolgusu

Hyalüronik asit dolgu uygulamaları hem yapısal olarak ince dudaklara daha dolgun bir görünüm vermekte hem de yıllarla birlikte incelen dudaklara eski hacimlerini geri kazandırmakta kullanılmaktadır. Hyalüronik asit bazlı dolgular aynı zamanda dudağa yoğun nem vererek daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Gözaltı Dolgusu

Gözaltı olukları yüzümüzü yorgun ve yaşlı gösteren sorunların başında gelir. Buradaki oluklar yapısal olabileceği gibi yaş ilerledikçe yanak dokusunun aşağı doğru sarkmasıyla da oluşabilir. Gözaltında oluşan çukurlaşma ışığın yansımasını da etkileyerek gözaltında gölgelenmelere ve daha derin bir görünüme neden olur. Hyalüronik asit dolgu uygulaması ile gözaltındaki çöküntü giderilerek daha aydınlık ve daha genç bakışlar elde edilir.

Yanak Dolgusu

Genel güzellik anlayışında dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük yanaklar yüzümüzü olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Yapısal ya da yaşlanmaya bağlı olarak yanaklardaki hacim kayıpları Hyalüronik asit dolguları ile yerine konabilir. Elmacık kemikleri belirginleştirilerek yüzün hem önden hem de profilden daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlar.

Nazolabial Çizgiler

Burun kenarından dudak kenarına doğru inen çizgilerdir. Yaşla birlikte daha derinleşerek ciltte katlanmaya neden olabilir. Yorgun ve mutsuz gösteren nazolabial çizgiler hyalüronik asit dolgu uygulaması ile doğal bir görünümle hafifletilebilir.

Dudaküstü Barkod Çizgileri

Dudağın üst kısmında oluşan dikey çizgilerdir. Yaş ve güneş gibi etkilerin yanısıra mimik hareketleri de bu bölgede çizgilerin oluşmasına neden olur. Hyalüronik asit dolgu uygulamaları bu çizgilerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Marionette Çizgileri

Marionette çizgileri dudakların iki köşesinden çene boyunca aşağı doğru inen kırışıklıklardır. Üzgün bir ifade veren bu deformasyonlar hyalüronik asit dolgu uygulamaları ile düzeltilebilir.

Çene ve Çene Hattı (Jawline) Dolgusu

Çene, yüzümüzün şeklini belirleyen en önemli unsurlardan biri. Kadınlarda gençliğin ve çekiciliğin simgesi olarak kabul edilen ters üçgen görünümlü bir yüz yapısına sivri, üçgen bir çene şekli ve belirgin bir çene hattı ile ulaşılabilir.

Yaşla birlikte yağ ve kemik yapısında meydana gelen değişimler bu görünümün zamanla kaybolmasına, çene hattının belirginliğini kaybetmesine ve bu bölgede sarkmalara ve kare görünümlü bir yüz formunun ortaya çıkmasına neden olur. Genç popülasyonda ise çene geriliği ya da kemik yapısı zayıflığına bağlı belirsiz çene hattı, yüzün profilden görünümünü, çene-burun-dudak  uyumunu olumsuz etkiler.

Hyalüronik asit dolgu uygulamaları çenede kontur oluşturmak, çene geriliğini düzeltmek, çenede oluşan sarkmaları toparlamak, keskin bir çene hattı oluşturmak,  birbiriyle uyumlu üst-orta-alt yüz elde etmek için çözüm sunar.

Burun Dolgusu

Burun, yüzümüzün tam orta noktasında yer alan dikkatleri en çok çeken organımızdır. Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen hyalüronik asit dolgu uygulamaları ile 10 dakika kadar kısa bir sürede burun ucu kaldırılabilir, kemerli görünüm azaltılabilir, asimetriler düzeltilebilir.

Şakak Dolgusu

Gözlerimizin iki yanında kaşlarla saç çizgisinin önünde yer alan şakaklarımız zamanla çökmenin gözlemlendiği bölgelerden biridir. Buradaki yağ dokusunun zaman içinde yok olması alın ve kaşları da aşağı çeker. Hyalüronik asit dolgu uygulamaları şakak bölgesinde ideal hacim oluşturarak yüze canlılık verir.

Adres

Otağtepe Cad. No:5 Kavacık. Anadoluhisarı – İstanbul